«Разом проти раку грудей»


Avon – компанія для жінок, яка піклується про жіночу красу і вважає, що здоров’я – це також запорука краси та успіху! Глобальна програма Avon «Разом проти раку грудей» була розпочата ще у 1992 році у Великобританії.

З 2001 року з ініціативи компанії Avon та міжнародного Фонду «Здоров’я жінки та планування сім’ї» програма діє і в Україні. Вона опікується питаннями профілактики захворювань молочної залози, проводить щорічні інформаційні кампанії, навчальні семінари для співробітників компанії Avon та медичного персоналу. 

З 2010 року проводиться програма для лікарів променевої діагностики з регіонів України «Школа сучасної мамографії». Пріоритетом програми залишається інформування жінок про необхідність профілактики та ранньої діагностики захворювань молочної залози, навчання підходам самообстеження. Також проводиться збір добровільних внесків на рахунок Фонду «Здоров’я жінки та планування сім’ї», які спрямовуються на вдосконалення системи ранньої діагностики за допомогою мамографії. 

Величезну роль відіграє профілактика та своєчасна діагностика захворювань молочних залоз. Варто пам’ятати, що у випадку виявлення раку молочної залози на ранніх стадіях, можливо вилікуватися та зберегти груди.

Важливо:

1. Після менструації проводьте самообстеження молочних залоз.
2. 1 раз на рік відвідуйте лікаря-гінеколога – він має обов’язково оглянути молочні залози. За необхідністю ви будете направлені до лікаря-мамолога.
3. Жінкам молодше 35 років за необхідністю проводять ультразвукові обстеження молочних залоз.
4. Попереджайте і вчасно лікуйте хронічні гінекологічні захворювання, захворювання печінки, щитовидної залози.
5. Щодня виконуйте  фізичні вправи – 30-60 хвилин. Це знижує ризик захворіти.
6. Уникайте стресів, дотримуйтесь здорового способу життя та режиму збалансованого харчування.

Рак молочної залози є найбільш нагальною проблемою серед жінок і займає перше місце серед онкологічних захворювань.

Чинники ризику:
– стать і вік: ймовірність захворіти є у будь-якому віці, але найвищий ризик виникає у віці 45-55 років;
– спадковість: наявність раку молочої залози у найближчих родичів – матері, бабусі, сестри;
– спосіб життя: надлишкова вага, низька фізична активність, незбалансоване харчування (в раціоні має бути щонайменше 500 г свіжих овочів і фруктів щодня), шкідливі звички, зокрема тютюнопаління та вживання алкоголю.

При виявленні хвороби на ранніх стадіях лікарі гарантують видужання та збереження повноцінного життя жінки у 95% випадків. Кожна жінка, витративши 10-15 хвилин на місяць, може запобігти трагедії! Раннє обстеження попереджає захворювання на рак молочної залози.

Подбай про свою кохану, нагадай їй про самообстеження грудей! 

 

Варто пам’ятати, що хвороба, виявлена на ранніх стадіях, виліковна. Величезну роль відіграє профілактика та своєчасна діагностика захворювань молочних залоз.

Важливо:

1. Кожного місяця проводьте самообстеження молочних залоз.
2. 1-2 рази на рік відвідуйте лікаря-мамолога – фахівця в галузі захворювань молочних залоз.
3. Жінкам старше 45 років необхідно проводити мамографічні обстеження (рентген молочних залоз) 1 раз на 2 роки.
4. Попереджайте і вчасно лікуйте хронічні захворювання, звертайте увагу на стан печінки і щитовидної залози, контролюйте вагу і кров’яний тиск.
5. Дотримуйтесь здорового способу життя та режиму збалансованого харчування: необхідно збільшити вживання свіжих овочів та фруктів до 500 г на добу, продуктів, багатих на вітаміни А, С і каротини; необхідно зменшити кількість тваринних жирів, вуглеводів і солі (до 5 г на добу).
6. Виконуйте регулярно фізичні вправи – 30-60 хвилин щодня.
7. Уникайте стресів.

* Час роботи гарячої лінії: цілодобово, 7 днів на тиждень, дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні, тарифікація дзвінків з мобільних телефонів – згідно з тарифами Вашого оператора зв’язку.

Рекомендації, надані на цій сторінці, були підготовлені лікарем онко-гінекологом, національним представником Європейської коаліції проти раку в Україні Майструк Галиною Павлівною.Смотрите так же:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.